Jak wybrać najlepsze perfumy męskie?

2021-05-10

Perfumy męskie można kupić w wielu sklepach, zarówno tych internetowych, jak i stacjonarnych. Nie warto jednak sięgać po przypadkowe produkty. Zakup perfum należy starannie przemyśleć, aby być zadowolonym z dokonanego wyboru. Na szczęście, wybór idealnego męskiego zapachu nie jest tak trudny, jak mogłoby się na pozór wydawać.

Czym powinny pachnieć perfumy męskie?

Na pytanie o to, czym powinny pachnieć perfumy męskie nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Jak bowiem powszechnie wiadomo, gusta mogą być różne. Nie sposób jednak nie zauważyć, że w męskich zapachach dominują nieco inne nuty zapachowe niż w damskich. Perfumy męskie pachną zazwyczaj piżmem, cedrem czy mchem. Znajdują się w nich również nuty skóry, wanilii czy bergamoty. Dzięki temu, panowie pachną zazwyczaj wyraziście i intensywnie. W sklepach można jednak znaleźć zarówno lżejsze, jak i mocniejsze kompozycje zapachowe. Nie warto kupować perfum w ciemno. Należy sprawdzić, jak silny jest zapach bezpośrednio po otwarciu flakonu, ale dobrze jest również wypróbować go na skórze. Każde perfumy w kontakcie ze skórą pachną bowiem nieco inaczej niż w butelce. Przy wyborze perfum należy kierować się przede wszystkim własnymi preferencjami. Nie warto podążać wyłącznie za modą, bo zapach noszony na co dzień ma się podobać osobie, która go używa.

Dopasuj zapach do osobowości

Bardzo wielu mężczyzn stara się dopasować zapach perfum do swojej osobowości. Takie rozwiązanie niesie za sobą całkiem sporo korzyści. Pewni siebie panowie decydują się zazwyczaj na perfumy szyprowe. Ich zapach jest ciężki i długo się utrzymuje. Niektórzy twierdzą, że jest nawet nieco duszący. Z całą pewnością przypadnie do gustu panom, którzy lubią pozostawiać po sobie mocne wrażenie. Mężczyznom energicznym, ceniącym sobie podróże i kontakt z naturą do gustu mogą przypaść cytrusowe perfumy męskie. Ich zapach jest zazwyczaj lekki i rześki, dlatego nadają się na wiele okazji. Perfumy orientalne mają szansę przypaść do gustu panom, którzy cenią sobie oryginalny zapach. Zazwyczaj w tego typu pachnidłach znajdują się nuty przypraw korzennych, a także wanilii. Wrażliwi romantycy mogą być zadowoleni z perfum kwiatowych. Pachną one zazwyczaj zdecydowanie subtelniej niż perfumy szyprowe czy orientalne. Niemniej jednak, są intensywniejsze niż damskie perfumy na bazie kwiatów. Czasami wybór idealnych perfum zajmuje sporo czasu. Warto byłoby więc uzbroić się w cierpliwość i nie decydować zbyt pochopnie. Dobrze dobrany zapach ma szansę służyć swojemu właścicielowi przez długie lata.